5 powodów dlaczego warto założyć bloga

Pozycjonowanie | Strony internetowe | Online Marketing
Opublikowano: 6 Kwietnia 2018

Dziś blog to jedno z najbardziej wartościowych źródeł ruchu na stronie internetowej firmy, wsparcie działań sprzedażowych i efektywne narzędzie zwiększania rozpoznawalności marki. Blog pozwala potencjalnym klientom lepiej zrozumieć działalność firmy, a przy okazji uświadamia ich potrzeby. Oprócz tego jest też doskonałym narzędziem SEO. Podsumowując: same plusy!

Platforma ta może być prowadzona w ramach podstrony tej samej witryny (na przykład www.TwojaFirma.pl/blog) lub na oddzielnej domenie lub subdomenie (www.blog.TwojaFirma.pl).

Blog firmowy stał się jednym z kluczowym elementów strategii marketingowej współczesnych firm z kilku istotnych powodów.

Zobacz także na naszym blogu: jak skutecznie pozycjonować strony internetowe.

Wartościowe i aktualizowane treści to doskonałe narzędzie pozycjonujące

Wyszukiwarka Google premiuje wartościowe, merytoryczne treści. Promuje też często aktualizowane witryny.

Systematycznie prowadzony blog, który rozrasta się w nowe treści – staje się coraz bardziej interesujący dla wyszukiwarek, dzięki czemu osiąga on coraz wyższe pozycje w wyszukiwarce Google. Dzięki temu użytkownicy zainteresowani daną dziedziną mają do niego łatwiejszy dostęp.

Każdy wartościowy tekst, który jest zoptymalizowany pod kątem słów kluczowych – będzie więc pracował dla firmy przez całe lata, a rozpoznawalność marki wzrośnie.

Blog zwiększa ruch na stronie firmowej

Witryny firmowe to najczęściej strony wizytówkowe, które mają za zadanie zaprezentować klientom (potencjalnym i obecnym) charakter działalności i przekazać podstawowe informacje na jej temat. Na podstawie takiej wizytówki firmy w internecie – potencjalny klient ocenia markę i za jej pośrednictwem poznaje ofertę.

Takie strony nie są jednak zbiorem wartościowych i merytorycznych treści, które można systematycznie aktualizować. W takim przypadku warto zacząć prowadzić bloga i umieścić do niego link na stronie firmowej.

Na blogu możemy zamieścić większą liczbę słów kluczowych, niż jest to możliwe na stronie wizytówkowej firmy. Każdy wpis daje możliwość umieszczenia jednego słowa kluczowego (najczęściej związanego z działalnością firmy), a wpisów może być wiele. Wraz z każdym kolejnym artykułem na blogu – wzrasta liczba podstron, które często odsyłają do głównej strony firmowej z ofertą biznesową.

Blog firmowy buduje autorytet marki i kreuje wizerunek eksperta

Blog firmowy jest źródłem wysokiej jakości treści w Internecie. Odpowiednio prowadzony – buduje autorytet firmy, świadczy o jej aktywności i ciągłym rozwoju.

Budowanie wizerunku eksperta w branży wzmacnia relacje z odbiorcami czy potencjalnymi klientami. Pozwala też dotrzeć do nowych klientów.

Blog to możliwość wyedukowania klienta

Jest on idealnym miejscem do publikowania treści, które mogą zainteresować potencjalnych klientów i uświadomić ich potrzeby.

 Blog pozwala dzielić się treścią

Czytelnicy bloga dzielą się treściami udostępniając wartościowe artykuły czy przekazując innym zainteresowanym osobom linki do naszych treści. Gdy mamy takich użytkowników – wystarczy odpowiednio sprzedać na blogu oferowane produkty czy usługi.

Uwaga: blog zdobywa średnio o 97% więcej naturalnych linków niż strona firmowa, co czyni blog bardzo skutecznym narzędziem pozycjonowania!

Podsumowanie

Blog to doskonałe narzędzie do zwiększenia widoczności firm w sieci. Sprzyja on pozyskiwaniu linków kierujących do firmowej strony. Można go prowadzić w wielu formach, między innymi jako rozmaite analizy, porady, zestawienia, opinie, komentarze czy nawet wywiady.

Warto zaznaczyć, że najlepiej konwertują wpisy bezpośrednio powiązane z tym, czym zajmuje się firma. Mogą byc to jej wartości, aspekty techniczne, poradniki, czy historie klientów).

Udowodniono, że w celu osiągnięcia wiekszej liczby wyświetleń artykułu – tytuły wpisów muszą być intrygujace i powinny zawierać w sobie jakąś konkretną wartość, na przykład „zobacz jak firma X zwiększyła sprzedaż o 300%”, „7 porad, jak polepszyć wizerunek marki”. Wpisy powinny być angażujące i jak najlepiej opisane przez liczby i wykresy.

Systematycznie dodawanie wartościowych i merytorycznych treści na blogu nie tylko pomaga w budowaniu autorytetu marki, ale pozytywnie wpływa na pozycjonowanie strony firmowej.

Kliknij tutaj i sprawdź, co oferujemy w ramach współtworzenia blogów branżowych.